1- به برند کالا دقت کنید.

متاسفانه بازار پراست از لامپ های تقلبی که  معمولا قیمت کمتری نسبت به نمونه های مشابه دارند.این لامپها پس از مدتی استفاده افت نور پیدا کرده میسوزند.
یکی از راههای تشخیص لامپ تقلبی از لامپ با کیفیت توجه به نام برند لامپ است.برندهایی که تجربه بیش از ده سال در تولید انواع لامپ داشته و دارای سوابق خوب در خدمات پس از فروش باشند.
برند های معتبر و شناخته
شده تر لامپ هارا با انواع و اقسام تست های فنی که به تجربه کسب کرده اند مورد بررسی قرار میدهند و پس از حصول اطمینان از کیفیت،به بازار عرضه میکنند.
قبل از خرید لامپ با انجام جستجویی در اینترنت برندهای مختلف تولیدکننده لامپ را بررسی کنید و از سوابق آنها مطلع شوید.

2-لامپ استاندارد بخرید.
سازمان استاندارد برای بررسی کیفیت لامپ ها قوانین و آزمایشات خاصی وضع کرده است و فقط شرکت هایی که از پس این تست ها برآبند نشان استاندارد دریافت میکنند.پس بهتر است ریسک نکنید و لامپ استاندارد بخرید. با ارسال کد ده رقمی استاندارد به سامانه 
١٠٠٠١٥١٧از اصالت آن اطمینان حاصل کنید.

*آیا میدانید نحوه کنترل لامپ‌های دارای استاندارد توسط سازمان مربوطه چگونه است؟

3- مطالعه مشخصات ذکر شده رو بسته بندی

شرکت ها موظفند مشخصات فنی،نحوه نصب و استفاده و میزان گارانتی محصول رو روی جعبه آن درج کنند.قبل از خرید لامپ دقت کنید که لامپ از نظر ابعاد و میزان روشنایی برای محل نصب درنظر گرفته شده مناسب باشد.

4-لامپ را از جعبه خارج کنید.

قبل از خرید لامپ از فروشنده بخواهید آن را از جعبه خارج و تست کند.توجه کنید مشخصات فنی لامپ مثل وات لامپ ، ولتاژ استفاده و تاریخ گارانتی می بایست رو بدنه لامپ درج شده باشد. عدم درج این مواد غیر قانونی است و نشان از تقلبی بودن کالا دارد.